» » Створений синтетичний організм з найменшою кількістю генів

Створений синтетичний організм з найменшою кількістю генів

Автор: GLaDos от 27-03-2016, 10:26

Коли йде мова про розмір геному, згадується рідкісна японська квітка Paris japonica, котра є чемпіоном у надважкій вазі – її геном у 50 разів більший за людський. А тепер, по інший бік шкали, з’явився новий, «надлегкий» рекордсмен, вирощений в чашках Петрі каліфорнійської лабораторії. Минулого тижня, Вентер Крейг відзвітував про створення бактерії з найменшим у світі геномом серед вільноживучих організмів. Названий Syn 3.0, новий організм має геном, вкорочений лише до генів першої необхідності – виживання і відтворення, всього 473 гени.

Створений синтетичний організм з найменшою кількістю генів

Колонія синтетичних клітин JCVI-Syn 3.0. (Фото Thomas Deerinck and Mark Ellisman / NCMIR / UCSD.)

Стаття на Science

Наука и жизнь