Сделать домашней|Добавить в избранное
 

Кафедра хімії
Миколаївського національного університету
ім.В.О.Сухомлинського

 
Сортировать статьи по: дате | популярности | посещаемости | комментариям | алфавиту

Навчальна польова практика з фізіології рослин

Автор: chemist2016 от 17-06-2017, 16:05

В період 15.05.17 - 27.05.17 студенти 320 групи проходили навчально-польову практику з фізіології рослин на території парків та скверів м. Миколаєва та лабораторії фізіології та екології рослин на біологічному факультеті МНУ імені В.О. Сухомлинського.

Студентами були відвідані екскурсії до парків «Народний сад», «Адміралтейський» та скверу МНУ з метою дослідження стадій онтогенезу рослин, а також виконані завдання із самостійного збору насінного матеріалу в польових умовах.

В умовах лабораторії були виконані фізіологічні досліди, а саме: виявлення первинних метаболітів рослин, синтезованих в процесі фотосинтезу; спостереження за фототропічною та гідротропічною реакцією рослини; морфометричні дослідження насіння і плодів; визначення посівних якостей насіння, в т.ч. визначення маси 1000 насінин; розмноження рослин трав’янистими та здерев’янілими живцями в умовах закритого ґрунту.

Отримані під час практики навички дозволили поглибити знання із курсу фізіології рослин, закріпити навички дослідницької роботи з об’єктами в польових та лабораторних умовах та проведення демонстраційних дослідів, які можна використати при роботі у загальноосвітніх навчальних закладах.

 

 

Навчальна польова практика з фізіології рослин

 

Навчальна польова практика з фізіології рослин

 

Навчальна польова практика з фізіології рослин

 

Навчальна польова практика 220 групи з ботаніки

Автор: chemist2016 от 15-06-2017, 20:02

В період з 29.05.17 по 10.06.17 студенти 220 групи проходили навчальну польову практику з ботаніки. Студентами були відвідані екскурсії до парків «Ліски», «Перемога», «Казка» (м. Миколаїв) та Ботанічного саду ХДУ (м. Херсон) з метою ознайомлення із таксономічним різноманіттям рослин природних та штучних екотопів.   В польових умовах також виконаний збір гербарного матеріалу  рослин та  грибів.

В умовах лабораторії ботаніки та мікології на біологічному факультеті МНУ імені В.О. Сухомлинського були виконані камеральна обробка гербарного матеріалу, ідентифікація зразків рослин та грибів, складення систематичного гербарію та мікологічної колекції, підготований необхідний звітній матеріал.

Отримані під час практики навички дозволили поглибити знання із курсу ботаніки та закріпити навички дослідницької роботи з рослинними об’єктами в польових та лабораторних умовах. Звіт за  результатами проходження практики захистили всі студенти групи. 

Навчальна польова практика 220 групи з ботаніки

 

Навчальна польова практика 220 групи з ботаніки

 

Навчальна польова практика 220 групи з ботаніки

 

Навчальна польова практика з ботаніки 120 групи

Автор: chemist2016 от 15-06-2017, 19:46

У період з 15.05 17. По 27.05.17 студенти 120 групи проходили навчальну польову практику з ботаніки. Під час практики проведені екскурсії до  парків «Казка», «Перемога», «Ліски», «68 десантників». В польових умовах  виконували збір рослин для морфологічного гербарію, збір і вивчення в природі плодів і насіння. Також під час практики заповнювали флористичний зошит на 300 видів рослин, морфологічно описували окремі види та вчили латинські назви поширених рослин місцевої флори.   Велика увага приділялась  самостійній роботі по монтуванню гербарію, правильній камеральній обробці рослинного матеріалу, визначенню видів. Вважаємо, що нами  було отримано і добре засвоєно чималий багаж знать, практичних  навичок зі збору, збереження, обробки та визначення гербарного матеріалу. Навчальна польова практика з ботаніки зробила значний внесок у формування майбутніх кваліфікованих та талановитих  вчителів  та викладачів біології.

 

Навчальна польова практика з  ботаніки 120 групи

Навчальна польова практика з  ботаніки 120 групи

 

Навчальна польова практика з  ботаніки 120 групи

 

 

 

Навчальна практика з зоолоії студентів 120 групи

Автор: chemist2016 от 1-06-2017, 00:25

24 травня 2017 року у межах запланованої навчальної практики з зоології студенти першого курсу 120 групи відвідали Миколаївський обласний краєзнавчий музей, де ознайомилися із світовою фауною та фауною Рідного краю.

Природнича експозиція музею представлена в трьох залах.

 Експозиція першого залу — це своєрідний «музей музею». Там представлені документи та матеріали, що розповідають про формування колекції. Найстаріші експонати — екзотичні рослини, чучела тварин, мапи з приватної колекції засновника природничо-історичного музею у Миколаєві Е. П. Францева. Експонатам близько 150 років. З колекції Емануїла Францева у вітринах представлені мінерали, корали та губки, серед яких вражає своїми розмірами та формою губка «Чаша Нептуна»- зникаючий вид тропічних морів. Нас зацікавили раковина хітона та риба-рохля, яка є дуже отруйною.

 Одною з найцікавіших для студентів стала колекція членистоногих, де представлені колекція метеликів , яка складає близько 25 тисяч видів; скорпіони та павукоподібні.

Студентів також зацікавили і яйця птахів (Ему австралійського, нанду звичайного, страуса африканського, журавля степового, галки, солов’я, зозулі тощо) 

 Діорама з видом на Кінбурнську косу — з найцікавішим заповідним місцем Північного Причорномор'я — національним природним парком «Білобережжя Святослава» привернула чимало уваги студентів. Коса простягається на 40 кілометрів, у найширшому місці — не більше десяти кілометрів, а у найвужчому — однією ногою можна стати в море, другою — в лиман. В районі Кінбурна можна зустріти близько 300 видів пернатих. Кінбунську косу називають «Пташине царство».

Ми вдячні працівникам музею за їхню працю, за уміння представити природу у її найкращих проявах.

Навчальна практика  з зоолоії студентів 120 групи

 

 

 

 

 

 

Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих науковців "Актуальні проблеми сучасної хімії"

Автор: chemist2016 от 25-05-2017, 22:03

Кафедра хімії та біохімії приймала активну участь у організації Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих науковців  "Актуальні проблеми сучасної хімії". В.о. завідувача кафедри хімії та біохімії, кандидат хімічних наук Ющишина Г.М. отримала подяку від ректора МУК ім. адмірала Макарова Рижкова С.С..

Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих науковців  "Актуальні проблеми сучасної хімії"

 

Круглий стіл «Сучасний простір наукових досліджень в галузі біології та хімії»

Автор: chemist2016 от 25-05-2017, 21:49

 

23 травня 2017 р. на біологічному факультеті відбувся круглий стіл  «Сучасний простір наукових досліджень в галузі біології та хімії». До події  долучилися викладачі факультету, слухачі курсів підвищення кваліфікації   вчителів біології та хімії Миколаївської області.

 Організаторами заходу виступили завідувач кафедри лабораторної  діагностики професор Черно В. С., доцент кафедри теорії й методики  природничо – математичної освіти та інформаційних технологій  Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти   Мироненко І.В..

 

 

 

Круглий стіл «Сучасний простір наукових досліджень в галузі біології та хімії»

 

Круглий стіл «Сучасний простір наукових досліджень в галузі біології та хімії»

 

Круглий стіл «Сучасний простір наукових досліджень в галузі біології та хімії»

 

Хімія на біологічному факультеті МНУ імені В.О.Сухомлинського

Автор: babichoa от 11-05-2017, 10:11

В умовах сучасної економіки, яку не даремно називають економікою знань, якість освіти не повинна погіршуватися. Виклики часу потребують підготовки конкурентоспроможних спеціалістів високого рівня, професіоналів найвищого класу. До хімії це відноситься, так само як і до багатьох дисциплін. Погано підготовлені, погано знаючі свій предмет хіміки просто небезпечні для суспільства. Кваліфіковані хіміки користуються найбільшим попитом на сучасному ринку праці.

Хімія – складна експериментальна наука, точніше це комплекс зв’язаних хімічних дисциплін, тому навчити всім розділам хімії за 4 роки, тобто в межах бакалаврської програми, просто не можливо. Це як раз той випадок, коли якість навчання визначає все. Ми боремося за те, щоб наша традиційна система хімічної освіти, відома в країні і світі, залишилася на високому рівні, не дивлячись на всі так звані «болонські перетворення». Зараз хімія в числі небагатьох стратегічно важливих спеціальностей, зафіксованих в документах Міністерства освіти і науки України та Верховної Ради.

10 липня 2015 року МНУ ім. В.О. Сухомлинського отримав ліцензію Міністерства освіти і науки України АЕ № 636467 на надання освітніх послуг, пов’язаних з одержанням вищої освіти рівня «бакалавр» напряму підготовки Хімія.

Цю подію можна було б віднести до розряду поточних, якщо б підготовка таких спеціалістів здійснювалась завжди. Але вищі навчальні заклади м. Миколаєва спеціалістів будь-якого хімічного напряму ніколи не готували і не випускали. І тільки на біологічному факультеті, завдяки енергії та перспективному мисленню його першого декана Черно В.С. було не тільки відновлено підготовку біологів-вчителів та біологів-лаборантів, але й вперше отримано право на підготовку вчителів хімії.

Хімія на біологічному факультеті    МНУ імені В.О.Сухомлинського

 

Хімія на біологічному факультеті    МНУ імені В.О.Сухомлинського

 

Хімія на біологічному факультеті    МНУ імені В.О.Сухомлинського

 

Хімія на біологічному факультеті    МНУ імені В.О.Сухомлинського

 

 

Конференція викладачів МНАУ

Автор: babichoa от 28-04-2017, 13:46

 

27.04.2017 на кафедрі ґрунтознавства та агрохімії відбулася внутрішня конференція викладачів Миколаївського національного аграрного університету. На конференції брав участь викладач хімії та біохімії Миколаївського національного університету ім. В. О. Сухомлинського Бабич Олександр Анатолійович із докладом за темою: «Трансформація вмісту рухомих сполук Фосфору, Калію та гумусу земель Південно-Бузької зрошувальної системи».

Конференція викладачів МНАУ

 

Конференція викладачів МНАУ

 

Конференція викладачів МНАУ

 

Всеукраїнська науково-практична конференція "Актуальні проблеми хімії"

Автор: babichoa от 24-04-2017, 22:56

21.04.2017 магістри кафедри хімії та біохімія Кишкарьова Вікторія, Сорокін Андрій, Мельник Марина брали участь у Всеукраїнській науково-практичній конференції студентів, аспірантів та молодих науковців на базі Миколаївського університету кораблебудування ім. адмірала Макарова «Актуальні проблеми сучасної хімії». Доповідь на тему : «ВЗАЄМОДІЯ НАНОЧАСТИНОК СРІБЛА З ВОЛОКНИСТИМИ МАТЕРІАЛАМИ» викликала щиру зацікавленість та живу дискусію учасників конференції.

Всеукраїнська науково-практична конференція "Актуальні проблеми хімії"

 

Кругий стіл "Актуальні питання хімії"

Автор: babichoa от 24-04-2017, 22:34

19.04.2017 на кафедрі хімії та біохімії в рамках тижня науки відбувся круглий стіл «Актуальні питання хімії». С привітальним словом виступила в.о.зав.кафедри, кандидат хімічних наук Ющишина Ганна Миколаївна, яка підкреслила, що на сучасному етапі розвитку всіх галузей промисловості та агропромислового комплексу, хімічні знання відіграють ключову роль. Тому підготовка спеціалістів-хіміків є надзвичайно важливим та пріоритетним завданням будь-якого класичного університету.

Дискусію продовжили студенти факультету (спеціальність "Хімія"): Гебур Артьом, Шкрьобка Аліна, Клемешова Марія та ін. Майбутні вчителя-хіміки поділилися результа-тами своїх наукових робіт , обговорили напрямки подальших наукових досліджень

Кругий стіл "Актуальні питання хімії"

 

Кругий стіл "Актуальні питання хімії"

 

Кругий стіл "Актуальні питання хімії"